Kaapa Mushrooms

Vítejte u KÄÄPÄ Mushrooms, předního hráče v oblasti biotechnologie hub, inspirovaného čistou finskou přírodou.

Jejich příběh sahá do roku 2016, kdy CEO Eric Puro pozval svého přítele, mykologa Lorina von Longo-Liebensteina, na saunu. Dlouhé diskuse o houbách v sauně brzy vedly k spolupráci a rozšíření pěstování hub na novou úroveň. První pokusy o pěstování se konaly v kuchyni a garáži Seppa a Arji. Brzy se k zakladatelům připojili další odborníci a společně rozvinuli firmu kolem myšlenky biotechnologie hub.

Od těch dob se jejich farma na pěstování hub rozrostla z tisíce klád na 20 000 klád vitálních hub. Zkušenosti z venkovní farmy jim ukázaly, jaké podmínky houby potřebují k růstu. Dnes využívají tuto moudrost ve svých vnitřních zařízeních, kde napodobují přírodní podmínky.

KÄÄPÄ pěstuje houby na finském březovém substrátu, v zemi s nejčistším vzduchem a vodou na světě. Vše je v souladu s udržitelným lesnictvím. Dále spravují KÄÄPÄ Forest, největší síť pro pěstování chagy na světě, která se rozkládá na více než 200 hektarech.

Jejich hlavní společnost, KÄÄPÄ Biotech, spolupracuje s různými vědeckými institucemi a firmami, aby výzkum a inovace v oblasti hub posunuli dále.

Zajímavost na závěr: Název "KÄÄPÄ" v překladu znamená "plstnatka", což je původní forma hub – v podstatě esence hub. A společnost KÄÄPÄ je stejně zaměřená – na původ hub.

Dárek kratom k nákupu nad 750Kč a 2000Kč
Doručení do 24 hodin
Doprava zdarma kratom k nákupu nad 1750Kč
Garance spokojenosti