Lion's mane tinktura (50 ml) - KÄÄPÄ Mushrooms

Korálovec, hericium, nebo “houba 21. století”, jak se lion's mane také říká, připomíná lví hřívu nebo precizně upravené vousy městských hipsterů a dříve si ho dopřávaly pouze královské rodiny. Dnes můžeš jeho sílu čerpat i ty.

 • Výjimečně vysoká koncentrace aktivních látek.
 • Skvělá biologická dostupnost pro tělo.
 • Šetrně pěstované hericium z finské bio farmy.
 
Skladem (>5 ks)
Kód: 617
Značka: Kaapa Mushrooms
890 Kč 890 Kč / 1 ks
Kategorie: Poklady bohů
Hmotnost: 0.1 kg
Lions Mane Soma 50ml
Novinka Tip
Dárek kratom k nákupu nad 750Kč a 2000Kč
Doručení do 24 hodin
Doprava zdarma kratom k nákupu nad 1750Kč
Garance spokojenosti

My lahvičku s tinkturou z korálovce otevíráme pravidelně. Konkrétně tuto tinkturu od KÄÄPÄ Mushrooms ti doporučujeme pro její unikátní kvalitu. Výtažek pochází z korálovce v bio kvalitě, který vyrost v naprostém souladu s okolní krajinou finského lesa. Prošel dvojitou extrakcí, horkou vodou a alkoholem v poměru 1:5. Proto má výtažek grády a hojnost aktivních látek, které tělo pohodlně stráví.

KÄÄPÄ Mushrooms - Lions mane BIO, tinktura (50 ml) 2

Čím nás přesvědčila právě tato tinktura?

 • Je vyrobená z plodnic hub, nikoli z podhoubí. Právě v nadzemní části korálovce jsou obsažené všechny prospěšné sloučeniny. Někteří výrobci používají laboratorně vytvořené podhoubí, jejich produkty pak ale mohou některé aktivní látky postrádat.
 • Vznikla metodou dvojité extrakce. Buněčnou stěnu houby tvoří polysacharid chitin, který lidský organismus neumí zpracovat. Metoda dvojité extrakce prolomí chitinovou bariéru kombinací horké vody, alkoholu a technologie UAE (Ultrasonic Assisted Extraction). Z houby se tak výrobci podařilo získat jak látky rozpustné ve vodě, tak ty rozpustné v alkoholu.
 • Je koncentrovaná a snadno stravitelná. Každá kapka tinktury tak tělu dodá maximum účinných látek korálovce. Technologie UAE navíc zaručuje snadnou vstřebatelnost biologicky aktivních složek do organismu.
 • Houba pochází z venkovní farmy ve Finsku. Roste tam na březovém substrátu certifikovaném FSC či PEFC. 

Proč si lion's mane pravidelně kapeme i my?

Tato všestranná houba je součástí tradiční čínské medicíny odpradávna. Hovoří se o ní jako o přírodní potravině neuronů a vysloužila si i přezdívku “houba 21. století”. Mezi její významné sloučeniny patří threitol, D-arabinitol a kyselina palmitová. O zdravotních účincích korálovce ti bohužel nemůžeme prozdradit zhola nic. Jazyk nám svazuje současná legislativa EU. Ta nám u doplňků stravy nedovoluje uvést ani o písmenko víc, ačkoli se hericiu věnuje už celá řada vědeckých studií a v rámci lidového léčitelství se používá tisíce let. Pro detailnější informace zkus zagooglit na neprodejních webech.  

Jak si můžeš tinkturu dávkovat?

 • Hericium si zařaď ideálně do svého večerního rituálu. Nejlépe ti poslouží, když si tinkturu kápneš hodinu před spaním. Hodí se ale i do odpoledního čaje, pokud tě čeká studium, náročná mentální práce nebo důležitý meeting.
 • Začni pozvolna a počet kapek postupně navyšuj podle potřeby.
 • Doporučená maximální denní dávka je ale 2 ml. To odpovídá 50 - 52 kapkám (jedna pipeta 30ml balení pojme 0,6 ml tinktury).

Složení: Extrakt z houby lion's mane* (Hericium erinaceus), alkohol* (25% extrakt), voda. *bio kvalita

Obsah aktivních látek v 1 dávce: 1000 mg (ve 2 ml)

Skladování: Díky obsahu alkoholu ji můžeš skladovat až 3 roky. Po otevření ji uchovávej v pokojové teplotě a spotřebuj ideálně do 6 měsíců.

Upozornění:

 • Lahvičku s tinkturou ulož mimo dosah dětí a skladuj na chladném, suchém a temném místě. 
 • Jde o doplněk stravy, nenahrazuje tedy vyvážený pestrý jídelníček. 
 • Tinktura není vhodná pro děti mladší 3 let ani pro těhotné a kojící ženy.
 • V případě jakéhokoliv onemocnění se o užívání adaptogenů poraď se svým lékařem. Pokud se potýkáš s Crohnovou chorobou, adaptogeny neužívej vůbec.

  Země výroby: Finsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.