Reishi tinktura (30 ml) - KÄÄPÄ Mushrooms

Na jednu z nejstarších funkčních hub světa nedá tradiční čínská medicína dopustit. A my také ne. Harmonizuje imunitní systém, prospívá správné funkci oběhového systému a podporuje správnou hladinu cholesterolu v krvi.

 • Podpora přirozené imunity.
 • Vysoká koncentrace aktivních látek díky dvojité extrakci.
 • Skvělá biologická dostupnost pro tělo.
 • Šetrně pěstovaná reishi z finské bio farmy.
Skladem (5 ks)
Kód: 622
Značka: Kaapa Mushrooms
670 Kč 670 Kč / 1 ks
Kategorie: Poklady bohů
Hmotnost: 0.1 kg
Reishi Soma 30ml product photo
Novinka Tip
Dárek kratom k nákupu nad 750Kč a 2000Kč
Doručení do 24 hodin
Doprava zdarma kratom k nákupu nad 1750Kč
Garance spokojenosti

Její sílu teď můžeš zužitkovat i ty. Abys z ní vymáčkla úplné maximum, vybrali jsme lahvičku od KÄÄPÄ Mushrooms. Finští mástři na výrobu doplňků stravy totiž extrahují aktivní látky z plodnic hub hned dvakrát, horkou vodou a alkoholem v poměru 1:5. Proto má výtažek takové grády a hojnost aktivních látek, které tělo pohodlně stráví. Pěstování houbiček i výrobu blahodárných výtažků navíc provádí s absolutním respektem k ekosystému. Jsou to borci.  

KÄÄPÄ Mushrooms - Reishi BIO, tinktura (30 ml)2

Čím nás přesvědčila právě tato tinktura?

 • Je vyrobená z plodnic hub, nikoli z podhoubí. Právě v nadzemní části reishi jsou obsažené všechny prospěšné sloučeniny. Někteří výrobci používají laboratorně vytvořené podhoubí, jejich produkty pak ale mohou některé aktivní látky postrádat.
 • Vznikla metodou dvojité extrakce. Buněčnou stěnu houby tvoří polysacharid chitin, který lidský organismus neumí zpracovat. Metoda dvojité extrakce prolomí chitinovou bariéru kombinací horké vody, alkoholu a technologie UAE (Ultrasonic Assisted Extraction). Z houby se tak výrobci podařilo získat jak látky rozpustné ve vodě, tak ty rozpustné v alkoholu.
 • Je koncentrovaná a snadno stravitelná. Každá kapka tinktury tak tělu dodá maximum účinných látek reishi. Technologie UAE navíc zaručuje snadnou vstřebatelnost biologicky aktivních složek do organismu.
 • Reishi pochází z venkovní farmy v Karjalohja na jihu Finska. Roste tam na březovém substrátu certifikovaném FSC či PEFC. Ztepilé kmeny finských stromů nejdříve projdou pečlivým rozborem. Z jara se pak březové kulatiny naočkují a následující rok jsou již kolonizovány houbou reishi. V KÄÄPÄ Mushrooms kladou důraz na šetrnost pěstování a v současnosti kultivují deset různých kmenů reishi, které ve výsledném extraktu kombinují. Právě do puntíku promyšlenému a šetrnému systému pěstování vděčíme za neobyčejnou kvalitu jejich tinktur.

Proč si reishi pravidelně kapeme i my?

Čínská medicína využívá reishi (lesklokorku), dřevokaznou chorošovitou houbu, již několik tisíc let. Svým tvarem připomíná vějíř nebo ledvinu, záleží na bujnosti tvé fantazie. Vyrůstá na kmenech i pařezech listnatých stromů a nejen my jí láskyplně říkáme „božská houba nesmrtelnosti“. Ukrývá řádku polysacharidů, zejména betaglukanů, které harmonizují imunitní systém a mají příznivé účinky na hladinu krevního cholesterolu. Důležitá je i přítomnost triterpenů, které také podporují přirozenou obranyschopnost těla.  O zdravotních účincích této neobyčejné houby ti můžeme prozradit jen málo. Ale lepší než nic. Tak tedy. Reishi: 

 • Prospívá správné funkci oběhové soustavy.
 • Pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi.
 • Podporuje přirozenou imunitu těla.

Víc ani ťuk. Jazyk nám svazuje současná legislativa EU. Ta nám u doplňků stravy nedovoluje uvést ani o písmenko víc, ačkoli se lesklokorce věnuje už celá řada vědeckých studií a v rámci lidového léčitelství se používá tisíce let. Pro detailnější informace zkus zagooglit na neprodejních webech.  

Jak si můžeš tinkturu dávkovat?

 • Reishi si zařaď ideálně do svého večerního rituálu. Nejlépe ti poslouží, když si tinkturu kápneš hodinu před spaním. 
 • Začni pozvolna a počet kapek postupně navyšuj podle potřeby.
 • Doporučená maximální denní dávka je ale 2 ml. To odpovídá 50 - 52 kapkám (jedna pipeta 30ml balení pojme 0,6 ml tinktury).
 • Tinkturu si kápni buď přímo pod jazyk a spolkni, nebo ji přimíchej do vody, čaje, kávy či smoothie a vypij.
 • Používat ji můžeš denně. Po každých 3 měsících si ale dopřej týdenní pauzu.

Složení: Extrakt z houby Reishi* (Ganoderma lucidum), alkohol* (25% extrakt), voda. *bio kvalita

Obsah aktivních látek v 1 dávce: 1000 mg (ve 2 ml)

Skladování: Díky obsahu alkoholu ji můžeš skladovat až 3 roky. Po otevření ji uchovávej v pokojové teplotě a spotřebuj ideálně do 6 měsíců.

Upozornění:

 • Lahvičku s tinkturou ulož mimo dosah dětí a skladuj na chladném, suchém a temném místě. 
 • Jde o doplněk stravy, nenahrazuje tedy vyvážený pestrý jídelníček. 
 • Tinktura není vhodná pro děti mladší 3 let ani pro těhotné a kojící ženy.
 • V případě jakéhokoliv onemocnění se o užívání adaptogenů poraď se svým lékařem. Pokud se potýkáš s Crohnovou chorobou, adaptogeny neužívej vůbec.

  Země výroby: Finsko

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.