Shiitake tinktura (50 ml) - KÄÄPÄ Mushrooms

Prohlížíš si čistou tinkturu z funkční houby shiitake. V bio kvalitě, s výjimečně vysokou koncentrací a skvělou biologickou dostupností obsažených látek. Usušené plodnice houby totiž prošly extrakcí hned dvakrát, horkou vodou a alkoholem v poměru 1:5

 • Shiitake z šetrně obhospodařovaných laponských lesů.
 • Výjimečně vysoká koncentrace aktivních látek.
 • Skvělá biologická dostupnost pro tělo.
Skladem
Kód: 623
Značka: Kaapa Mushrooms
840 Kč 840 Kč / 1 ks
Kategorie: Vitální houby
Hmotnost: 0.1 kg
Shiitake Soma 50ml product photo
Novinka Tip
Dárek kratom k nákupu nad 750Kč a 2000Kč
Doručení do 24 hodin
Doprava zdarma kratom k nákupu nad 1750Kč
Garance spokojenosti

Proto má tinktura takové grády a hojnost aktivních látek, které tělo pohodlně stráví. Shiitake je všeobecně skvělý booster. K duhu ti tedy přijde obzvlášť v hektickém období, nebo když se necítíš zcela ve své kůži.

KÄÄPÄ Mushrooms - Shiitake BIO, tinktura (50 ml)

Čím nás přesvědčila právě tato tinktura?

 • Je vyrobená z plodnic hub, nikoli z podhoubí. Právě v nadzemní části houby jsou obsažené všechny prospěšné sloučeniny. Někteří výrobci používají laboratorně vytvořené podhoubí, jejich produkty pak ale mohou některé aktivní látky postrádat.

 • Vznikla metodou dvojité extrakce. Buněčnou stěnu houby tvoří polysacharid chitin, který lidský organismus neumí zpracovat. Metoda dvojité extrakce prolomí chitinovou bariéru kombinací horké vody, alkoholu a technologie UAE (Ultrasonic Assisted Extraction). Z houby se tak výrobci podařilo získat jak látky rozpustné ve vodě, tak ty rozpustné v alkoholu.

 • Je koncentrovaná a snadno stravitelná. Každá kapka tinktury tak tělu dodá maximum účinných látek shiitake. Technologie UAE navíc zaručuje snadnou vstřebatelnost biologicky aktivních složek do organismu.

 • Shiitake pochází z šetrně obhospodařovaných laponských lesů. Houba na výrobu tinktury roste v divoké přírodě za polárním kruhem. Sbíraná je šetrně a s úctou k rovnováze lesního ekosystému.

Proč si shiitake pravidelně kapeme i my?

Houževnatec jedlý, neboli shiitake, je druhá nejhojněji pěstovaná houba na světě. Nejpopulárnější je v Japonsku a Číně, kde už stovky let patří nejen do jídelníčku místních, ale také k tradičnímu léčitelství.

Je bohatá na spoustu užitečných a důležitých látek, za které ti organismus poděkuje. Je bohatým zdrojem vitamínu D, B2 a B6. Obsahuje lentinán a eritadenin, látky které stojí za zmírněním buněčného poškození a odbouráním cholesterolu. Je bohatá na spoustu typů polysacharidů, hlavně betaglukany a také na kyselinu linolovou. 

O zdravotních účincích této neobyčejné houby ti víc prozradit nemůžeme. Jazyk nám svazuje současná legislativa EU. Ta nám u doplňků stravy nedovoluje uvést ani o písmenko víc, ačkoli se této houbě věnuje už celá řada vědeckých studií a v rámci lidového léčitelství se používá stovky let. Pro detailnější informace zkus zagooglit na neprodejních webech.

Jak si můžeš tinkturu dávkovat?

 • Začni pozvolna a počet kapek postupně navyšuj podle potřeby.
 • Doporučená maximální denní dávka je 2 ml. To odpovídá 50 - 52 kapkám (jedna pipeta 30ml balení pojme 0,6 ml tinktury). Dej si tedy 1-3 pipetky, 1-3x denně. :) 
 • Tinkturu si kápni buď přímo pod jazyk a spolkni, nebo ji přimíchej do vody, čaje, kávy či smoothie a vypij.
 • Používat ji můžeš denně. Po každých 3 měsících si ale dopřej týdenní pauzu.
 • Tip: Shiitake skvěle podpoří tělo i během zimních měsíců. 

Složení: Extrakt z houby Shiitake* (Lentinula edodes), alkohol* (25% extrakt), voda. *bio kvalita

Obsah aktivních látek v 1 dávce: 1000 mg (ve 2 ml)

Skladování: Díky obsahu alkoholu ji můžeš skladovat až 3 roky. Po otevření ji uchovávej v pokojové teplotě a spotřebuj ideálně do 6 měsíců.

Upozornění:

 • Lahvičku s tinkturou ulož mimo dosah dětí a skladuj na chladném, suchém a temném místě. 
 • Jde o doplněk stravy, nenahrazuje tedy vyvážený pestrý jídelníček. 
 • Tinktura není vhodná pro děti mladší 3 let ani pro těhotné a kojící ženy.
 • V případě jakéhokoliv onemocnění se o užívání adaptogenů poraď se svým lékařem. Pokud se potýkáš s Crohnovou chorobou, adaptogeny neužívej vůbec.

Země výroby: Finsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.